OPGK 
 
 
 
 
Aktualności
Wdrożenie systemu ERP

enova365 Gold dla BIZNESU

 


Geodezyjna obsługa zbiorników przeciwpowodziowych

- Zbiornik na potoku Duma w miejscowości KROSNOWICE

- Zbiornik na rzece Bystrzyca Dusznicka w miejscowości SZALEJÓW GÓRNY


 
Podstrony:  1  2  3 
Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Kilka słów

      Początek działalności firmy datuje się od 1955 r. kiedy to grupa pomiarowa Okręgowego Przedsiębiorstwa Mierniczego z Wrocławia rekrutująca się z pierwszych absolwentów Technikum Geodezyjnego z Opola rozpoczęła prace geodezyjne na terenie miasta Opola. Na bazie tej kadry w roku 1956 powstało Przedsiębiorstwo Geodezyjne Gospodarki Komunalnej „Południe” w Katowicach – Wydział Produkcyjny w Opolu.

      Już w 1959 z Wydziału Produkcyjnego utworzono Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Gospodarki Komunalnej w Opole.

      Zmiany społeczno - gospodarcze spowodowały utworzenie przez rząd w 1974 roku siedemnastu Okręgowych Przedsiębiorstw Geodezyjno Kartograficznych, w tym również w Opolu. Przedsiębiorstwa te skupiły w sobie rozproszone po administracji terenowej Miejskie Pracownie Geodezyjne. W tym okresie zatrudnienie osiągnęło swoje apogeum i wynosiło 380 pracowników. Jako przedsiębiorstwo państwowe firma wykonywała pierwsze na terenie województwa opolskiego opracowania map dla celów ewidencji gruntów ,inwestycji przemysłowych, mieszkaniowych, rolnictwa, planowania przestrzennego, obronności kraju.

 W wyniku wprowadzonych zmian ustrojowych państwa i woli załogi ,z dniem 1.08.1992 Przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem pracowników. Spółka przejęła wszystkie prawa i obowiązki przedsiębiorstwa państwowego. 

Wdrażaliśmy w 2005 r. do produkcji nowoczesną technologię globalnego monitorowania i zarządzania zadaniami modernizacyjno-inwestycyjnymi w ramach uzyskanego grantu z KBN i środków własnych.

Naszymi usługami są żywotnie zainteresowani administracja państwowa jak i inwestorzy ,realizujących m.in. zadania inwestycyjne w sektorze energetycznym, w budownictwie przemysłowym i budownictwie drogowym . Specjalizujemy się w świadczeniu usług geodezyjnych przy budowie autostrad i dróg szybkiego ruchu , w tym zakresie  posiadamy doświadczony potencjał kadrowy.

 

 
   
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH